Forest Stewardship Council

Nasze tarki do stóp, Pilerki, Celustopery, patyczki, szpatułki a także meble i ekspozytory posiadają certyfikat FSC®. FSC® jest pierwszym i obecnie najbardziej rozpoznawalnym globalnie (obecnym w ponad 50 krajach) systemem certyfikacji lasów i produktów drzewnych. System oparty jest o szereg standardów – wymogów stworzonych przez członków organizacji FSC®. Dokumenty te opisują zasady prawidłowego gospodarowania lasami oraz sposoby ich weryfikacji w terenie.
Standardy opisują również zasady kontroli przepływu surowca z lasu do ostatecznego konsumenta w sposób, który gwarantuje, że produkty oznakowane logo FSC® faktycznie pochodzą z lasów spełniających wysokie wymogi.

Kupując produkty MiaCalnea® macie Państwo pewność że materiały użyte do ich produkcji pochodzą z lasów dobrze zarządzanych i spełniają najwyższe normy jakościowe.
Co to wszystko
oznacza w praktyce ?
Produkty MiaCalnea® są ekologiczne. Dbamy o środowisko. Certyfikat FSC® gwarantuje że surowce używane przez nas do produkcji akcesoriów kosmetycznych a także mebli i ekspozytorów pochodzą z lasów w których unika się stosowania pestycydów zachowuje się martwe drewno do naturalnego rozkładu ochrania się rzadkie gatunki fauny i flory dąży się do zachowania w stanie naturalnym części ekosystemów leśnych nie wprowadza się roślin obcego pochodzenia, a w szczególności roślin modyfikowanych genetycznie chroni się obszary o wyjątkowych walorach społecznych i przyrodniczych a wszystko to w zgodzie z lokalną kulturą i tradycją
kod naszego certyfikatu FSC®:
CU-COC-818738, licencja nr: FSC-C108233.
FSC logo