Maseczki i kremy Kiedy stopy są już odpowiednio zrelaksowane można przystąpić do kolejnego etapu, jakim jest nakładanie maseczek. Ich celem jest odpowiednie nawilżenie stóp  ale także dostarczenie im niezbędnych składników odżywczych.
 
  • Maseczka odżywcza: do jej przygotowania potrzebujemy szklankę mleka i płatków owsianych, które cieszą się bogactwem witamin. Najpierw należy zagotować mleko, następnie wsypać do niego płatki. Kiedy całość troszkę ostygnie, należy nałożyć powstałą papkę na stopy i trzymać ją przez 15 – 20 minut. Po tym czasie należy dokładnie zmyć mieszankę.
  • Maseczka zmiękczająca: do przygotowania tej maseczki potrzebujemy dwie łyżki płatków owsianych, łyżkę suszonego nagietka, sok z cytryny, glicerynę. Nagietka zalewamy szklanką wrzątku, całość parzymy około 15 minut, anastępnie do powstałego wywary po uprzednim przecedzeniu dodajemy płatki,glicerynę,oliwę i sok z cytryny. Mieszankę należy dobrze wymieszać.
  • Dopełnieniem zabiegów będzie nałożenie na noc kemu, który również można przygotować domowym sposobem. Podczas nocy nasza skóra wyjątkowo szybko przyswaja sobie   cenne składniki preparatów, które na nią aplikujemy. Dlatego też warto stworzyć taką mieszankę, która dostarczy stopom wszystkiego czego potrzebują.
  • Krem natłuszczający: do przygotowania tego specyfiku potrzebujemy wazelinę i pół szklanki zasuszonych kwiatów czarnego bzu. Wazelinę rozpuszczamy w wodzie, następnie dodajemy do niej suszone kwiaty. Całość podgrzewamy i odstawiamy na godzinę. Następnie przelewamy do szczelnego pojemnika i umieszczamy w chłodnym miejscu.
  • Krem łagodzący: aby go przygotować potrzebujemy olejek herbaciany, wazelinę, witaminę E w kapsułkach. Wazelinę rozpuszczamy w wodzie, dodajemy do niej kilka kropel olejku herbacianego o zawartość kapsułek. Dokładnie mieszamy i powstałą mieszankę należy umieścić w pojemniku i odstawić w chłodne miejsce.
  • Można również skorzystać z dostępnych w sprzedaży na rynku kremów nawilżających do stóp.